На 14 февруари учениците от трети клас на СОУ „Св. Паисий Хилендарски” посетиха Община Златица във връзка с темите „Административен център” и „План на града”, които децата изучават по програмите на Джуниър Ачийвмънт - предприемачество и бизнес.
Г-н Стоян Генов посрещна учениците в заседателната зала. Той ги запозна със задълженията си като председател на общинския съвет – законодателна власт и с функциите на изпълнителната власт, в лицето на общинската администрация, ръководена от кмета на Общината.
Учениците бяха подготвили много съдържателни въпроси за бъдещето на общината, на които г-н Генов отговори подробно. Децата връчиха на председателя на Об С рисунки, на които бяха нарисували мечтите си за Златица / ученически стол, плувен басейн, районен съд, парк, кино, зоологическа градина, детски площадки/ , с надеждата да бъдат реализирани. Интересни проекти на кошчета за разделно събиране на отпадъци, изработени от третокласниците и техните родители, бяха подарени на Общината. Срещата продължи при архитекта, в техническа служба, където децата видяха плана на град Златица и се запознаха с професията на архитекта и проектанта. Разбраха, какво е мащаб.
Всички останаха много доволни от посещението. Учениците се почувстваха като активни и отговорни граждани на град Златица.
Лили Илиева – старши учител
